Haber

Seçim ne zaman yapılacak? Seçim tarihi kesin mi yoksa kesin mi? Seçim ne zaman yapılacak, ertelenecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Seçim ne zaman yapılacak? Sorusuna yapılan açıklamalarla cevap verildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Kümelenmesi toplantısında konuştu. Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından yeniden başlayan seçim tarihi tartışmalarına da değindi. Peki seçim ne zaman yapılacak? Seçim tarihi sabit mi yoksa kesin mi? Seçim ne zaman yapılacak, ertelenecek mi?

SEÇİM NE ZAMAN YAPILACAK?

Muhalefetin deprem sonrası hükümete yönelik eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, “Bazı eksiklikler ve aksamalar oldu ama bizim var gücümüzle yardıma koştuğumuzu herkes biliyor. Devletin enkaz altında kalmasını birilerinin beklediğini biliyoruz. halkımızla birlikte tüm acil işler yapıldığında onların da eski kimliklerine kavuştuklarını biliyoruz.Bu sirk cambazları, bu felâket tellalları ne zamandan beri bölgeyi gezdiler?Biz iki defa bölgeye gittik arkadaşlar. Her zaman bölgede” dedi.

SEÇİM 14 MAYIS’TA MI YAPILACAK?

Erdoğan, seçim tarihine ilişkin tartışmalara da değinerek, “Bugün yargıyı biz yönetiyoruz, yargıyı biz yönetiyoruz diyen çocuk muhalefeti ortaya çıktı. Yazık. Erdoğan bu konuda Erdoğan’ın nasıl davrandığını Rabbim bilir. Türkiye.Önce kendini düzelt.Bu millet inşallah 14 Mayıs’ta olur.Gerekeni yapar.Bu cins kuru ayak basanlara ikramiye vermez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Ülke olarak bazıları kabul etmese de 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen ve sonrasındaki büyüklüğü 6,6 olan depremler yaşadık. 62 ilçe ve ilçemizde ciddi tahribata yol açan depremler yaşamaya devam ediyoruz. Bölgede 10 bin 190 köy Büyüklüğü 4, 5 ve 6’yı geçebilecek deprem kaygısı Tüm bilim adamları sürecin normal olmadığını söylüyor Türkiye bir tür deprem fırtınasına yakalandı.

haber-ayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu