Haber

TÜSİAD Başkanı Turan’dan İmamoğlu’na verilen cezaya tepki

TÜSİAD Lideri Orhan Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na getirilen hapis ve siyaset yasağına İmamoğlu’nun adını vermeden tepki gösterdi. Ekonomim’den Hande Sema Ceylan ve Hakan Güldağ’ın sorularını yanıtlayan Turan, cezaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle hukuk ve adalet Türkiye’de her zaman önemli bir gündem maddesi olmuştur. Siyasi geçmişimizde birçok kez şahit olduğumuz ve yanlış olduğu da görülen siyasi yasaklar konusu maalesef yeniden gündeme gelmiştir. Halkın oyu ile göreve gelen seçilmiş siyasetçilerin yaptıkları açıklamalar nedeniyle görevlerini yapmalarının ve seçilmelerinin engellendiğini belirtmekte fayda var. Bunun çağdaş demokratik bir toplumda yeri olmamalıdır.”

‘MARGI ADİL PAYLAŞTIRMALIYIZ’

2023’te birçok şehre giderek yerel ortaklarla bir tartışma ve söyleşi zemini oluşturacaklarını belirten Turan, bunun “TÜSİAD’ın 100. Yılı” projesi olduğunu söyledi. Servetin adil bir şekilde paylaşılması gerektiğini vurgulayan Turan, “Cumhuriyet ve demokrasiyi birlikte nasıl güçlendirebileceğimizi konuşmalıyız. Ekonomik zorluklar derinleştikçe, sadece refahı teşvik etmekle kalmayıp, serveti nasıl adil bir şekilde dağıtacağımızı da ele almalıyız. Büyüme ve gelişmeden bahsederken bunu çevreyi koruyarak sağlamanın yollarını aramalıyız. Küresel dönüşümler her alanda baş döndürücü bir hızla devam ederken, ulusal stratejimizi nasıl konumlandıracağımızı belirlememiz gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)

TAM GÖRÜŞME

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu